<
KALİTEMİZ   HİJYEN
Hijyen

Hijyen, Palmiye tesislerinin tamamını nüfuz etmiş ve tüm Palmiye personelince benimsenmiş ana unsurlardan biridir. Yemeğin hazırlanması kadar, onun hangi şartlarda sunulduğu da önemlidir. İşletmelerin en önemli yatırımı olan personeline, en kaliteli ve hijyenik besinlerin sunumu büyük önem arz etmektedir. Hijyenin sağlanmasında kullanılacak temizlik malzemeleri ve aksesuarların seçiminde de Palmiye Yemek hassas davranır. Hijyenle ilgili tüm konular gıda mühendisleri kontrolünde yapılmaktadır.  Bu kontroller, ilgili raporlara düzenli olarak işlenir ve talep halinde müşteriye sunulur.


Hijyen İçin Önce Sağlık

Hijyeni, müşteri memnuniyetinin en önemli ayağı olarak gören ekibimiz üretim alanına girişten itibaren bu konudaki tüm önlemleri alır. Bunların yanında tüm personelin portör muayeneleri ve periyodik kontrolleri yapılır. Olumsuz durumla karşılaşılan personelin iş ile ilişiği kesilir. Günlük bakımı muntazam olan ekibimiz, üniformalarıyla da örnek bir durum sergilemektedir. Personel üniformaları ilgili departmanca hergün yıkanır ve ütülenir. Servis personeli şıklık ve zerafeti ile Palmiye kimliğini tam anlamıyla sergiler.

Hijyenin sağlık için en önemli unsur olduğunu bilen Palmiye Yemek, bunu müşteri memnuniyeti açısından bir zorunluluk olarak gördüğü gibi kurumsal kimliğin önemli bir yansıması olarak da görür. Personelin portör tahlilleri üç ayda bir yapılır, akciğer filmleri ise düzenli olarak yetkili sağlık kurumlarınca gözlemlenir.

Hijyen Ve Temizlik

Tazeliği sağlamanın en temel koşulu kaliteli ham madde temini ve bunun ideal Şartlarda hazırlanmasıdır. Bu prensipten hareketle diğer konularda ham madde alımı büyük önem arz etmektedir.
Hazırlık aşaması bir bütün olarak ele alınır. Porsiyon tespiti , pişim süresi sos ve baharatların ilavesi ve hazırlanan yemeğin ideal sürede müşteriye ulaştırması en önemli konular arasındadır. Tercihe göre termobox kaplarla serviste yapılmaktadır .